Vabilo na predavanje v THL

Vabilo

Slovensko protestantsko društvo Primož Trubar vabi na

študijski večer, ki bo v sredo, 21. 12. 2022 ob 19.00 uri v Trubarjevi hiši literature.

Predava
dr. Tadej Rifel 

na temo
Bogočlovek Kristus in Bogočloveštvo kot smisel človeštva 
 
Vsebina: O premislekih ruskih filozofov Vladimirja Solovjova (1853-1900) in Semjona Franka (1877-1950). Ob tem posebej: – o razumevanju Kristusa in njegove skrivnosti v zgodovinski in simbolni perspektivi, – o bibličnih in patrističnih temeljih samorazumevanja odnosa med Bogom in človekom, – o aktualnosti Bogočloveške skrivnosti za odnos med verujočimi in neverujočimi.     O predavatelju:
Predavatelj je doktor filozofije. Diplomiral je v Münchnu. Je avtor številnih strokovnih člankov.
.
Dogodek se bo odvijal v Trubarjevi hiši literature, vhod iz Stritarjeve ulice 7.