Študijski večeri v Trubarjevi hiši literature

Vabilo

Slovensko protestantsko društvo Primož Trubar vabi na

študijski večer, ki bo v sredo, 

17. 5. 2023 ob 19.00 uri v Trubarjevi hiši literature.

predava

dr. Darja Kerec

na temo

Slika prekmurskega protestantizma v medijih nekoč in danes
Prouti tvojemi bli’znyemu krivo ne izvedocsi

 

Vsebina: Osma božja zapoved, kot jo je leta 1786 v abecedniku za otroke zapisal prekmurski evangeličanski duhovnik in pisec Mihael Bakoš, je v 21. stoletju posebej povedna, saj se iskrenost in resnica umikata laži, posebej v medijih. Tudi v preteklosti so v časopisih črtili evangeličansko vero.

O predavateljici: Darja Kerec je predavateljica za novejšo in sodobno zgodovino na Pedagoški fakulteti v Ljubljani. Raziskuje zgodovinsko-kulturno problematiko v 19. in 20. stoletju, posebej v Prekmurju.

Dogodek se bo odvijal v Trubarjevi hiši literature v Ljubljani, vhod s Stritarjeve ulice 7.